Ahmet TOPBAŞ

Ahmet TOPBAŞ

ATTEC Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Topbaş 1995’de İTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. ABD’nin New York şehrinde 11 senelik tecrübesi ve Columbia ve Geogia State Universitelerindeki Master çalışmaları boyunca, ilk önce Navigant (SoundBuild) şirketinde inşaat uygulamaları ve yönetimi konusunda çalışmış, sonrasında Thornton Tomasetti şirketinde ise yapı mühendisliği ve proje tasarım şefliği yapmıştır. ABD yetkin mühendislik imza yetkisi ve lisansı, P.E., Professional Engineer, sahibidir.

Ahmet Topbaş 2008’de İstanbul ve New York’da Ateknik (sonradan Attec) adıyla yapısal tasarım ve mühendislik şirketini kurmuştur. Ahmet Topbaş’ın Attec öncesi tecrübeleri ile birlikte toplamda 24 seneyi aşkın yapısal tasarım tecrübesi birçok önemli mimari, ulaştırma, endüstriyel ve altyapı projelerini kapsamaktadır.

Attec ekip olarak kısaca Yaratıcı Mühendislik olarak isimlendirdiğimiz bir yaklaşımla her zaman ilham verici ve challenging projeler, özgün çözümler, yenilikçi detaylar, sistemler yaratılmasını hedefler. Tasarımı bir bütün olarak gören süreçleri ve ortaya çıkardığı özgün sonuçları önemser.

Panel: Yüksek Teknolojiyi İnşaat Sektöründe ve Modüler Yapılarda Yeterince Kullanıyor muyuz?

Online
Moderatör: Alparslan GÜRE
İnş. Yük. Mühendisi

Konuşmacılar;
Halil KULLUK
INTEKNO Group Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet TOPBAŞ
ATTEC Yönetim Kurulu Başkanı

Volkan ŞENKUL
TEMSAN

Cenk ÇETİN
DORÇE Tasarım Direktörü

Sukan KÜLEKÇİ
İnş. Y. Müh., İNTAÇ Mühendislik
2. Gün - Dijitalleşme ve Modülerleşme